ZAMÓW
catering dietetyczny warszawa tanio

22 lipca, 2021

Dieta ketogeniczna – jak zacząć?

Rozpoczęcie nowej diety wymaga pewnego przygotowania – poza dokładnych researchem powinna mu towarzyszyć także pomoc specjalisty, który zajmie się opracowaniem naszego nowego jadłospisu w prawidłowy sposób. Prawidłowy, czyli jaki? 

Układając dietę liczy się nie tylko skupienie na kaloryczności, ale także takie dopasowanie do siebie poszczególnych składników, że zawarte w nich składniki odżywcze mogą być w jak największym stopniu przyswajane przez organizm. Tymi samymi prawami rządzi się dieta ketogeniczna. Jak zacząć ją stosować w sposób bezpieczny?

Dieta ketogeniczna dla początkujących – co trzeba wiedzieć

Mimo iż “dieta keto” zyskuje rozgłos i staje się modna, należy wiedzieć w jakich celach jest stosowana oraz jaki ma wpływ na organizm. Dieta ketogeniczna dla początkujących wymaga samozaparcia, dyscypliny oraz pilnowania regularnych pór jedzenia. 

Każdy, kto poszukiwał informacji dotyczących tego typu diety, z pewnością natknął się na termin “ketoza”. To właśnie za jej przyczyną dieta keto notuje tak dobre wyniki wśród osób, którym zależy na zredukowaniu zbędnych kilogramów. Na czym polega? 

  • Główną zasadą diety ketogennej jest wyłączanie z codziennych posiłków węglowodanów, na rzecz zwiększenia procentowego udziału białek oraz, co najważniejsze, tłuszczów.
  • Celem stosowania diety keto jest wymuszanie zachodzącego w wątrobie procesu ketozy. W wyniku niepełnego metabolizowania tłuszczów (kwasów tłuszczowych) powstają tzw. ciała ketonowe, które zastępują w szlakach metabolicznych otrzymywaną w wyniku metabolizowania węglowodanów glukozę. 
  • W efekcie organizm, aby produkować energię, posiłkuje się już nie węglowodanami – a tłuszczami dostarczanymi z pożywienia oraz tych zmagazynowanych w tkance tłuszczowej.

Dieta ketogeniczna polecana jest w szczególności przy walce z otyłością, ale także dla wszystkich osób, którym zależy na zwiększaniu poziomu energii w ciągu dnia, polepszonej koncentracji i lepszej koncentracji. 

Dieta ketogeniczna dla zabieganych – jak zacząć ją w sposób zdrowy

W jaki sposób najlepiej rozpocząć dietę keto? Pierwszym krokiem po researchu, powinno być zasięgnięcie porady specjalisty dietetyka. Jeśli jest to wskazany dla nas tryb żywieniowy, warto jak najszybciej go rozpocząć. Jak? 

Dieta ketogeniczna dla zabieganych, czyli osób aktywnych zawodowo, które poszukują szybkich i wygodnych rozwiązań, powinna być skomponowana: 

  • w oparciu o zapotrzebowanie kaloryczne danej osoby, 
  • tryb życia,
  • rodzaj preferowanej aktywności fizycznej, 

a tym najlepiej zajmą się doświadczeni kucharze, którzy współpracują z zawodowym dietetykiem, czyli słowem – firma oferująca catering dietetyczny. 

Rzecz jasna, samodzielne zaplanowanie jadłospisu jest możliwe, ale wymagać będzie sporo czasu i wiedzy. Mimo iż dieta ketogenna niesie ze sobą szereg zalet dla organizmu, jej kompozycja musi być dokładnie przemyślana, aby uchronić się np. przed niedoborami wapnia, witaminy D czy składników takich jak magnez, selen czy cynk, które mogą wystąpić jeśli nasza dieta nie będzie odpowiednio skomponowana.

Efektywnie prowadzona dieta – keto catering z dowozem pod same drzwi

Coraz więcej osób decyduje się na zamawianie spersonalizowanej diety pudełkowej – i rzeczywiście, jest ku temu wiele powodów. Po pierwsze, zamawiając catering nie musimy samodzielnie planować jadłospisu, wybierać się na zakupy czy choćby sprzątać po gotowaniu. Jest to zatem sposób na zaoszczędzenie czasu i pieniędzy, które niestety dość często marnujemy na żywność, której nie zdążymy zjeść zanim się zepsuje. 

Jeśli interesuje nas ketogenna dieta, keto catering Pobite Gary pomoże nam wprowadzić w życie nasz nowy plan żywieniowy. Dieta Keto obejmuje 5 posiłków dziennie, które mogą składać się na 1500, 2000 lub 2500 kcal w ciągu dnia. 

  • Dania komponowane są tak, aby dostarczały około 70% tłuszczów (pochodzenia roślinnego i zwierzęcego), około 20% białka oraz 10% węglowodanów, które pochodzą przede wszystkim z warzyw i owoców. 

Dieta keto pomoże zminimalizować potrzebę podjadania w ciągu dnia, a także wspiera w walce z napadami głodu lub łaknienia słodyczy. Odpowiednio zbilansowane posiłki zapewnią więc utrzymanie stanu ketozy, a co za tym idzie – lepsze samopoczucie i wsparcie w realizacji naszych celów żywieniowych. 

Administrator GaryCatering
Polecane posty
Go to Top